"Неопалимая Купина": Түбән Кама янгынчылары Изге Ана иконасы гыйбадәтендә катнаштылар

2021 елның 17 сентябре, җомга

17 сентябрьдә Рус Православие Чиркәве барлык янгын сүндерүчеләрнең яклаучысы булган «Неопалимая Купина» Изге Ана иконасы бәйрәмен билгеләп үтә. Нәкъ менә шул көнне ГТХМ хезмәткәрләре республиканың православие храмнарында рәхмәт гыйбадәт гыйбадәтләрендә катнашалар.

Яшел Үзәндә 8 янгын сүндерү һәм коткару отряды хезмәткәрләре ел саен 52 янгын сүндерү һәм коткару бүлеге территориясендә урнашкан Яшел Үзән гарнизонының православие часовнясында гыйбадәтләр оештыра. Быел традицион гыйбадәтне Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының фаҗигале төстә һәлак булган министры Евгений Зиничевның рухына дога кылудан башладылар. Яшел Үзән янгын сүндерүчеләре җитәкче истәлегенә шәмнәр кабыздылар. Апостол Андрей Первозванный храмыннан иерей Евгений искә алу хезмәтен үткәрде.