Кабатлау һәм кабатлау!

2021 елның 15 сентябре, чәршәмбе

Балалар куркынычсызлыгы айлыгы иң кызган чагы. Нәкъ менә шушы көннәрдә бөтен ил буенча ГТХМ хезмәткәрләре мәктәп укучыларына янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләре турында искәртү һәм хезмәт күрсәтүче һәм педагогик персоналның белемнәрен бәяләү өчен белем бирү учреждениеләренә йөриләр.
Түбән Кама муниципаль районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр бүлеге хезмәткәрләре, педагоглар белән берлектә, районның барлык белем бирү учреждениеләрендә комплекслы куркынычсызлыкны тәэмин итү буенча махсус дәресләр, шулай ук гадәттән тыш хәлләр килеп чыккан очракта гамәлләрне эшләү буенча практик күнегүләр үткәрәләр. Ә ачык дәресләр кысаларында ГПН хезмәткәрләре балаларга өйдә, урамда һәм мәктәптә куркынычсызлык кагыйдәләре турында сөйлиләр, шулай ук янгын сүндерүчеләрне дөрес кулланырга һәм янгын чыккан очракта беренче чираттагы гамәлләргә өйрәтәләр.
Шулай ук балалар өчен янгынга каршы пропаганда һәм иҗтимагый элемтәләр үзәгенең филиалына танып-белү экскурсияләре планлаштырылган, анда укучылар янгын сүндерүче һөнәре, шулай ук янгын сүндерүчеләрнең техникасы һәм җиһазлары белән якыннан танышу мөмкинлеге алачак.