Янгынчылардан яшь ярдәмчеләре өчен бүләкләр

2021 елның 13 сентябре, дүшәмбе

Яңа уку елы башында Яшел Үзән укучылары күңелле бүләкләр алдылар. ТРБ БИЯҖ һәм 8 янгын сүндерү һәм коткару отряды Яшел Үзән районара бүлеге белгечләре «Неопалимая купина» һәм «талантлар һәм иҗат итүчеләр» Бөтенроссия балалар-яшүсмерләр иҗаты конкурсларының региональ этабы призерларын һәм җиңүчеләрен котладылар.

15 нче мәктәпнең яшь янгын сүндерүчеләр дружинасы балаларын тантаналы линейкада бүләкләделәр. «Коткаручылар» командасы «талантлар һәм иҗат итүчеләр» Бөтенроссия балалар-яшүсмерләр иҗаты конкурсында җиңүче булды. 3 нче сыйныф укучылары үзләренең иҗади эшләрен Бөтенроссия конкурсында катнашу өчен җибәрделәр һәм «театр сәнгате» номинациясендә беренче урынны яуладылар. 1 урын өчен дипломны сыйныф җитәкчесе Маргарита Шакуровага ТРБ БИЯҖ Яшел Үзән районара бүлеге белгече Рәмис Гайнуллин тапшырды. Ә янгын сүндерүчеләрнең яшь ярдәмчеләре туристик термостаканнар һәм брелоклар алды.

Ә менә Яшел Үзән шәһәренең 10 нчы гимназиясенең ике укучысына бүләкләрне 8 нче янгын-коткару отрядының өлкән инспекторы Резедә Йосыпова тапшырды. Ул Бөтенроссия конкурсы призерларын котлады, актив катнашканнары өчен рәхмәт белдерде һәм дипломнар һәм истәлекле бүләкләр тапшырды.