Сентябрь аенда - куркынычсызлык дәресләре

2021 елның 10 сентябре, җомга

Татарстан Республикасында балалар куркынычсызлыгы айлыгы кысаларында республиканың уку йортларында куркынычсызлык дәресләре дәвам итә, аларның төп бурычы – мәктәп каникулларыннан соң балаларда янгын-куркынычсызлык күнекмәләрен, гадәттән тыш хәлләр булганда яки килеп туган очракта дөрес гамәлләр күнекмәләрен торгызу. Укучыларга кунакка Дәүләт янгын күзәтчелеге хезмәткәрләре килә. ДТП инспекторлары чираттагы дәресне Алексеевск һәм Балык Бистәсе районнарында гомуми белем бирү учреждениеләрендә үткәрделәр.
Профилактик чаралар комплексы кысаларында ГТХМ хезмәткәрләре җитәкчеләр, укытучылар-укытучылар составы һәм барлык мәктәпләрнең хезмәт күрсәтүче персоналы белән янгынга каршы инструктажлар үткәрә, балаларны янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләренә өйрәтү мәсьәләләре буенча ата-аналар җыелышларында чыгыш ясый.
Планлаштырылган «куркынычсызлык дәресләре» барышында янгын чыккан очракта кешеләрне эвакуацияләү буенча практик күнегүләр дә үткәрелде. Моннан тыш, укучылар һәм ата-аналар арасында Тормыш куркынычсызлыгы мәсьәләләре буенча белешмәлекләр, листовкалар һәм буклетлар таратыла.
Гамәли дәресне уздыру барышында Алексеевск янгын сүндерү-коткару бүлегенең шәхси составы һәм техникасы җәлеп ителде.
Дәрес барышында мәктәптә 520 бала һәм 80 персонал катнашты.