Реабилитация үзәгендә янгын куркынычсызлыгы буенча инструктаж

2021 елның 21 июле, чәршәмбе

Төнлә кешеләр күп була торган объектларда янгыннарны булдырмас өчен, шулай ук гадәттән тыш хәлләр килеп чыккан очракта үз вакытында чаралар күрү максатыннан Татарстан Республикасы янгынга каршы хезмәтнең Саба отрядының Шәмәрдән авылын саклау буенча аерым пост хезмәткәрләре Саба муниципаль районының Шәмәрдән авылында «Балкыш «реабилитация үзәге» автоном автоном автономияле оешмасында янгын куркынычсызлыгы буенча җитәкчелек, хезмәт күрсәтүче персонал һәм әлеге тернәкләндерү үзәгендә торучы гражданнар белән профилактик әңгәмә үткәрделәр.

Әңгәмә барышында янгыннарны булдырмауга, электр приборларыннан файдалану кагыйдәләрен үтәүгә һәм янгын чыккан очракта эвакуация планы һәм тәртибе буенча белемнәргә аерым игътибар бирелде.

Әңгәмә ахырында катнашучыларга янгын тематикасына листовкалар һәм белешмәлекләр тапшырылды.