Язгы ташу: фараз - сак оптимизм

2024 елның 15 марты, җомга

Татарстан Республикасының Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе белгечләре фаразлавынча, республика территориясендә, ким дигәндә, атна дәвамында уңай һава торышы көтелә - көндез уңай температура, ә төнлә - тискәре. «Мондый шартларда кар катламының эрүе тигез була, бу язгы ташу шартларын көтеп сак оптимизм бирә», - дип белдерде бүген «Татарстан Республикасы гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе» ФДБУ башлыгы Сергей Захаров Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм бетерү һәм янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү комиссиясе утырышы вакытында «Язгы ташуга әзерлек турында».

Утырыш Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары Рөстәм Нигъмәтуллин рәислегендә, Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе башлыгы вазыйфаларын вакытлыча башкаручы эчке хезмәт полковнигы Ирек Кадамов катнашында узды.

Язгы ташу үсешенең уңай булмаган сценариена карап, су басу зонасына 39 муниципаль берәмлектә 13 636 кеше яшәүче 220 торак пункт, 10 социаль әһәмиятле объект һәм 3 икътисад объекты, 47 автомобиль юллары өлеше һәм 22 автомобиль күпере керә ала.

Әгәр югарыда әйтелгән фаразлар чынга ашса, без муниципаль районнарга югары әзерлек режимына күчәргә, ә су баса башлаган очракта, кичекмәстән гадәттән тыш хәл режимына күчәргә тәкъдим итәбез.