Федераль янгынга каршы хезмәт бүлекләре командирлары үзләренең һөнәри осталыгын яхшырталар

2021 елның 27 октябре, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы буенча федераль янгынга каршы хезмәт отрядларының 50 иң яхшы командиры, «Татарстан Республикасы буенча федераль янгынга каршы хезмәтнең иң яхшы командиры» республика конкурсының финал этабында катнашу өчен, Казанга килде. Конкурс ике көн дәвамында узачак.
Бүлек командирлары ярыша башладылар, анда аларга хезмәтне саклау, беренче ярдәм күрсәтү һәм һөнәри әзерлек буенча теорияне белү мәсьәләләре буенча тест узарга туры килде.
Аннан соң конкурста катнашучылар баш идарәнең спорт манежына күчтеләр, анда йөгерү сукмакларында бүлекчә командирлары үзләренең физик әзерлекләрен күрсәттеләр.
 Смотр-конкурс призерлары иртәгә конкурсның барлык этаплары нәтиҗәләре буенча билгеләнәчәк.