Түбән Кама отрядының янгынчылары өйрәнүләрдә куелган бурычны үтәделәр

2021 елның 29 июле, пәнҗешәмбе

Чираттагы янгын-тактик өйрәнүләр Түбән Камада "ТАИФ-майлау материаллары» ҖЧҖ объекты территориясендә узды. Бу юлы Татарстан Республикасы буенча килешү бүлекчәләре Түбән Кама филиалы ФПС отрядының янгын сүндерүчеләре шартлы рәвештә янган резервуарны сүндерделәр.
Өйрәтүләр фикеренчә, технологик процессны бозу нәтиҗәсендә Р-6 резервуарында көзгенең бөтен мәйданы буенча май янды.
Смена башлыгы ЯКБ-44тә янгын турында хәбәр итте. Объектның хезмәт күрсәтүче персоналы майны резервуардан резервка күчерә башлады һәм стационар лафет җайланмалары белән җиһазларны саклауга кереште.
40 нчы минутта янгын сүндерелде. "Татарстан Республикасы буенча федераль янгынга каршы хезмәтнең килешү бүлекчәләре идарәсе" ФДБУнең Түбән Кама филиалы - ДЯХ ФЯХО бүлекчәләренең һәм объект персоналының гамәлләре канәгатьләнерлек бәяләнде.