Түбән Кама янгын сүндерүчеләре республика конкурсының абсолют җиңүчеләре булдылар

2021 елның 23 июле, җомга

Ярышлар Казанда 5 нче Федераль янгынга каршы хезмәтнең Казан отряды базасында узды. Аларда килешү бүлекләренең республика филиалларыннан 13 иң көчле янгын сүндерүче катнашты. Түбән Кама отрядын Леонид Советников (ЯКБ-92), Сергей Романов (ЯКБ-44) һәм Дмитрий Конин (ЯКБ-91) тәкъдим итте.
Конкурс теоретик белемнәрне һәм физик күнегүләрнең үтәлешен тикшерүдән торды - штурм баскычы буенча күтәрелеш, аркада күтәрелү, Чаллы йөгерүе һәм 1 чакрымга йөгерү, алар бал системасы буенча бәяләнде.
Нәтиҗәләр суммасы буенча «янгын сүндерү-коткару бүлегенең Иң яхшы хезмәткәре» конкурсының республика этабында җиңүче дип ЯКБ-92 бүлекчәсе командиры Леонид Советников танылды. Ул безнең республика һәм отрядны ярышларның Бөтенроссия этабында тәкъдим итү хокукына лаек булды.
Көмеш призер-ЯКБ-44 бүлекчәсе командиры Сергей Романов. Бронза медальне ЯКБ-91 бүлекчәсе командиры Дмитрий Конин яулады.