Татарстанда янгынга каршы махсус режим 26 майга кадәр озайтыла

2021 елның 14 мае, җомга

Мондый карар бүген Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм бетерү һәм янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү комиссиясенең планнан тыш утырышында кабул ителде.
Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе кизү каравыллар көчләре белән халык арасында профилактик эш оештырды. Көн саен 200дән артык төркем гражданнарның йортларын йөреп чыга. Нәтиҗә буларак, уңай динамика күзәтелде, янгыннар һәм аларда кешеләр үлеме кимеде, - дип билгеләп үтте Алексей Песошин.
Авыл хуҗалыгы предприятиеләре җитәкчеләре һәм бакчачылык ширкәтләре рәисләре белән коры үлән һәм чүп-чар яндыруга юл куймау буенча аңлату киңәшмәләре үткәрелде. Оешма хезмәткәрләре белән 2304 инструктаж үткәрелде.
Массакүләм мәгълүмат чаралары аша коры үлән һәм чүп-чар яндыруны тыю турында гражданнарга мәгълүмат бирү буенча эш оештырылды. Мәсәлән, радиода, 75тә, телевидениедә, басма басмаларда 215 чыгыш үткәрелгән, 101 мәкалә һәм мәкалә, 379 материал интернет челтәрендә урнаштырылган.
Җирле үзидарә органнары тарафыннан торак пунктлар территорияләрен 3 мең гектардан артык мәйданда коры үләннән һәм чүп-чардан чистартылды.