Һәлак булучыларны искә алу, ветераннарны хөрмәтләү һәм яшь хезмәткәрләрнең ант итүе. Баш идарәдә Россия янгынчылыгы оешуның 372 елын лаеклы билгеләп үттеләр

2021 елның 30 апреле, җомга

Россия янгынчылыгының 372 еллыгы һәм Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 76 еллыгы уңаеннан Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең һәлак булган хезмәткәрләре истәлегенә мемориал янында тантаналы митинг узды. Чарада янгын саклау ветераннары, һәлак булган хезмәткәрләрнең тол хатыннары, шулай ук Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе башлыгы, эчке хезмәт генерал-лейтенанты Рафис Хәбибуллин җитәкчелегендәге җитәкче состав катнашты.
Тантаналы чара Янгын сагы ветераннарын Гражданнар оборонасы, халыкны һәм территорияләрне гадәттән тыш хәлләрдән саклау, янгын куркынычсызлыгын һәм су объектларында кешеләр иминлеген тәэмин итү өлкәсендәге чараларны үстерү һәм камилләштерүдәге казанышлары өчен "Россия ГТХМ 30 еллыгы" истәлекле медальләре белән бүләкләү белән дәвам итте. Россия ГТХМ Татарстан Баш идарәсе башлыгы түбәндәге хезмәткәрләргә бүләкләр тапшырды:
Анатолий Аникинга;
Александр Бородинга;
Равил Еникеевка;
Виктор Филипповка;
Ольга Нефедовага
Роберт Черкасовка.
Аварияләр, һәлакәтләр һәм табигый бәла-казалар нәтиҗәләрен булдырмау һәм бетерү, янгын куркынычсызлыгын тәэмин итүдә Татарстан Республикасы алдындагы казанышлары өчен Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Рәхмәт хаты белән бүләкләнде:
эчке хезмәт майоры Евгений Лукоянов
эчке хезмәт майоры Сергей Манурин
Тагын берничә офицерга бер баскычка югарырак чираттагы махсус исемнәр бирелде.
Бүләкләү тантанасыннан соң Рафис Хәбибуллин янгын саклау хезмәткәрләре һәм ветераннары адресына котлау сүзләре белән чыгыш ясады. Аннан соң хәрби постта һәлак булган 30 хезмәткәрнең исемнәре аталды, аларның фамилияләре истәлекле стелада мәңгеләштерелде.
Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре, гадәттәгечә, бер минут тынлыктан соң, һәлак булган янгын сүндерүчеләрнең туганнарына һәм толларына чәчәкләр тапшырдылар. Тантаналы чара мемориалга чәчәкләр салу белән тәмамланды.