Яшел Үзән районында Качману бәйрәменең куркынычсызлыгын 126 ГТХМ хезмәткәре тәэмин итә

2021 елның 19 гыйнвары, сишәмбе

Яшел Үзән районы территориясендә Крещение Годне бәйрәмен үткәрү белән бәйле чаралар 13 объектта үткәрелә, аларда 8 Иордан бар. Бәйрәм чараларының куркынычсызлыгын ГТХМ, полиция, ашыгыч ярдәм хезмәткәрләре тәэмин итә.
Алар арасында-кордания култыксалары, төшү баскычлары, территорияне кардан чистарту,коткару һәм йөзү чаралары. Шәхси состав белән яңадан суындырганда, хезмәтне саклау, куркыныч зоналардан кешеләрне ашыгыч эвакуацияләү тәртибе буенча беренче ярдәм күрсәтү буенча инструктажлар үткәрелде.
Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре дин тотучыларның үзләренә бозлы суда коену йоласын уйлап һәм җитди карарга, үз физик сәламәтлегенең торышын адекват бәяләргә киңәш итә. Суга керер алдыннан исерткеч эчемлекләр кулланмаска. Йола тәмамланганнан соң, җылы кием-салымга киенергә һәм җылы чәй эчәргә.
Моннан тыш, быел 8 янгын сүндерү һәм коткару отряды хезмәткәрләре бәйрәм үткәрү урыннарында куркынычсызлыкны тәэмин итеп кенә калмадылар, көнкүрештә янгын куркынычсызлыгы чаралары турында да искә төшерәләр. Алар су коену йоласын үтәргә килүчеләрнең барысына да белешмәлек тараталар. Шулай ук киенү бүлмәләрендә автоном янгын хәбәрчеләре йортларында һәм фатирларында җиһазларның кирәклеге һәм нәтиҗәлелеге турында мәгълүмати плакатлар урнаштырылды.
Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре православие бәйрәмен үткәрүнең өч көне дәвамында кизү торачак.