СКҖ коткаручылары Президент грантын тормышка ашыруны дәвам итәләр

2019 елның 17 октябре, пәнҗешәмбе

«Татарстан Республикасы СКҖ» региональ иҗтимагый оешмасы коткаручылары Россия Федерациясе Президенты грантын файдаланып, " Татарстан Республикасы су объектларында бәхетсезлек очракларын һәм халыкның куркынычсызлыгын профилактикалау «проектын тормышка ашыруны дәвам итәләр.

16 нчы октябрь көнне 17 нче мәктәптә балаларга кызыклы формада суда куркынычсызлык кагыйдәләре турында сөйләп кенә калмадылар, коткару жилетыннан, коткару инвентареннән ничек файдаланырга кирәклеген дә күрсәттеләр. Профессионаллар тарафыннан зур эш тәҗрибәсе булган укыту, бигрәк тә кызыклы һәм нәтиҗәле, шуңа күрә балалар арасында җанлы фикер алышу уятты.

Балалар белән профилактик эш алып бару бик зур тәрбияви әһәмияткә ия. Куркынычсызлык мәсьәләләренә зур җаваплылык белән карарга өйрәнергә, балачактан ук аңлы һәм җитди мөһим. Шуңа күрә мондый дәресләр бөтен республика буенча үткәрелә. Проект кысаларында барлыгы 15 меңнән артык бала профилактик чаралар белән колачланачак.