Татарстанда янгын сүндерүчеләр иреклелегенә ярдәм итүнең чираттагы этабы узды

2024 елның 29 августы, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы авыл торак пунктларының өчтән бере янгын сүндерү көчләренең чакыру урынына нәкъ менә ирекле формированиеләр килеп җитүе белән тәэмин ителгән. Агымдагы елның беренче яртыеллыгында гына да республиканың ирекле янгын сүндерүчеләре 357 тапкыр янгынга чыккан, шуларның 24ен дәүләт янгынга каршы хезмәте бүлекчәләре килгәнче мөстәкыйль сүндергәннәр.
    Янгын сүндерү формированиеләре эшчәнлеге өчен түләүсез нигездә 190дан артык саклагыч экипировка комплекты, 23 югары басымлы мотопомпа, егерме ике мобиль янгын сүндерү посты тапшырылган.
    БИЯҖнең Татарстан Республика бүлеге базасында эшчеләрнең инициатив төркеме тарафыннан ирекле янгын сүндерү командасы төзелде, алар республиканың теләсә кайсы районына үз теләкләре белән ярдәмгә чыгарга әзер.
    Әлеге проект кысаларында кирәкле янгын-техник җиһазлар (янгын урынына су бирү өчен алты янгын-техник корал комплекты, 39 ранецлы рп-18 «Ермак» Урман янгын сүндергечләре, мобиль янгын сүндерү посты) сатып алынды һәм аны куллану үзләштерелде. Команда составына 17 ирекле хезмәткәр керде, шуларның 10сы - янгын сүндерү ветераннары.
    Татарстан Республикасы БИЯҖ Татарстан Республикасы ирекле янгын сүндерү командасына коры җиңсәләр телибез!