21 нче маршрут «Иминлек мәктәбе». Татарстанда экстремаль ситуацияләрдә исән калу буенча республика ярышлары башланды

2024 елның 4 июне, сишәмбе

Татарстан Республикасы шәһәрләре һәм районнарыннан 7 иң көчле мәктәп командасы «Куркынычсызлык мәктәбе» республика ярышларының 21нче сессиясенә килделәр, алар элек тормыш куркынычсызлыгы фәнендә өйрәнелгән экстремаль ситуацияләрдә исән калу күнекмәләрен кабат күрсәттеләр. «Куркынычсызлык мәктәбе» республика хәрәкәтен оештыручылар – Татарстан Республикасы Гражданнар оборонасы һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгы һәм ТР Мәгариф һәм фән Министрлыгы.

Ләкин башта «Куркынычсызлык мәктәбе» республика ярышларын ачу тантанасы булды.

Ярышларның беренче көнендә командаларга кыска дистанцияне үтәргә туры килә. «Каршылыклар полосасы " дип аталган маршрут алдан ук салынган кечкенә маршрутны үз эченә ала, анда балаларга бер-бер артлы берничә киртәне үтеп, финишка килергә кирәк булачак.

«Куркынычсызлык мәктәбе» ярышлары берничә этапта уза, бу муниципаль, республика, төбәк һәм Бөтенроссия дәрәҗәләре. Биредә район ярышларының иң көчле командалары җыелган. Җиңүче Идел буе федераль округының иң көчле командалары арасында регионара ярышларда Татарстан Республикасы исеменнән чыгыш ясаячак.

Мәктәп укучылары үзләренең катлаулы көч һәм иҗади марафонын Алдагы җомгада гына тәмамлый алачак.