Тәтеш дәүләт гражданнарны яклау колледжының 105 нче чыгарылышы олы тормышка старт алды!

2024 елның 21 июне, җомга

Тәтеш дәүләт гражданнарны яклау көллиятендә зур бәйрәм-Чыгарылыш бәйрәме үтте! Колледжны тәмамлаган, һөнәр алган!
    Бәйрәмнең беренче өлешендә мәгариф турында дипломнар тапшыру тантанасы. Мәйдан ата-аналар һәм кунаклар белән тулган. Парад рәвешендә курсантлар.
Колледжны тәмамлау турында дипломнарны Тәтеш муниципаль районы башлыгы урынбасары Евгений Курков, Татарстан Республикасы Гражданнар оборонасы һәм гадәттән тыш хәлләр министры вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Николай Суржко, колледж директоры Татьяна Адаева тапшырды.

Бу инде гадәттән тыш хәлләр министрлыгы белгечлекләре буенча җиденче чыгарылыш гадәттән тыш хәлләрдә саклану һәм янгын куркынычсызлыгы. Дипломлы хезмәттәшләребезнең барлыгы 106 кешесе! Бүген һәр өченчесе 34 кеше белән диплом алды. Сезнең арагыздан 60 кеше аттестацияләнгән коткаручылар булды. Чараның икенче өлеше иҗади. Колледж залында яшьлек, белем һәм матурлык тантанасы энергиясе хөкем сөрә. Һәр төркем иҗади чыгыш әзерләгән. Студентлар укытучыларның ярдәме һәм ярдәме өчен рәхмәт белдерделәр, ата-аналардан һәм педагоглардан котлаулар да яңгырады.