Гражданнар оборонасы чараларын үткәрү барышында максатларга ирештеләр

2024 елның 3 апреле, чәршәмбе

Казан шәһәренең Авиатөзелеш районында гражданнар оборонасы чараларын үтәүгә әзерлекне арттыру максатларында җыелма эвакуация пункты, эшләмәүче халык өчен индивидуаль яклау чаралары бирү пункты, радиохимик күзәтү урыны һәм халыкка яшеренү урыны җәелдерелде.

Авиатөзелеш районы территориясендә гражданнар оборонасы буенча киңәйтелгән чаралар системасын билгеләү гамәлләренә әзерлекне Россия Федерациясе Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе хезмәткәрләре тикшерде.

Дементьев урамындагы 145 нче лицей базасында «КМПО» АҖ хезмәткәрләре гаилә әгъзаларын эвакуацияләүне оештыру өчен җыелма эвакуация пункты һәм предприятиенең иң зур эшли торган сменасын яшерү өчен билгеләнгән гражданнар оборонасының яклау корылмасы ачты. Шулай ук биредә эшләмәүче халык өчен индивидуаль яклау чаралары бирү пункты да ачылды.

Баш идарә вәкилләре шулай ук РХН постының барлык кирәкле приборлар, җиһазлар һәм аларның төзеклеген дә тикшерделәр. Тикшерү барышында постның шәхси составы үзенең функциональ вазыйфаларын яхшы белә һәм приборлардан файдалана белә.

Ә Дементьев урамындагы торак йорт подвалында тикшерүчеләр халыкка яшеренү өчен билгеләнгән җир асты киңлегенең тирән бинасын карады.

Баш идарәнең Гражданнар оборонасы һәм халыкны яклау идарәсе гражданнар оборонасы буенча үткәрелә торган чараларда катнашучыларга кирәкле барлык методик ярдәмне күрсәтте.

Гомумән алганда, чаралар үткәрү барышында максатларга ирешелде.