Югары сыйныф укучылары ГТХМ психологы белән бергә үз үзләрен көйләүнең төрле ысулларын сынап карадылар

2023 елның 29 марты, чәршәмбе

Казанның «Адымнар-Казан» мәктәбендә Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе психологы Екатерина Бусова мәктәпнең чыгарылыш сыйныф укучылары өчен стресска чыдамлык буенча дәрес үткәрде.

Дәреснең максаты-укучыларны үз-үзләрен көйләү ысуллары белән таныштыру, имтиханнар вакытында стресс белән көрәшергә өйрәтү. РФ Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе психологы тыңлаучыларга стрессның нәрсә икәнен искә төшерде, хроник стрессны ничек танырга һәм аның нәтиҗәләрен ничек киметергә кирәклеген сөйләде.

Психолог белән бергә укучылар уңышлы уку һәм үз-үзләрен тормышка ашыру өчен кирәкле ресурслар, көч һәм мотивация чыганаклары эзлиләр. Шулай ук үз-үзеңне көйләүнең визуализация, нерв-мускуллар релаксациясе һәм медитация кебек ысуллары да кулланыла. Дәрес үткәргәне һәм алга таба уртак чараларга әзерлеге өчен рәхмәт сүзләре яңгырады.