"Courtyard by Marriott Kazan Kremlin" кунакханәсендә янгын-тактик өйрәнүләр

2021 елның 2 декабре, пәнҗешәмбе

Бүген янгын-тактик өйрәнүләр үткәрү өчен 10 берәмлек янгын техникасы һәм 43 кеше шәхси состав белән җәлеп ителде. Очрашу «Courtyard by Marriott Kazan Kremlin» кунакханәсе бинасында узды, ул Казан шәһәре, Вахитов районы, Карл Маркс урамы, 6 нчы йорт адресы буенча урнашкан. Казан янгын сүндерү һәм коткару гарнизонының 7 нче отряд янгын сүндерүчеләре белән бергә кунакханәнең персоналы да, хәтта килүчеләр дә күнегүләр ясады.
Өйрәнүләрнең риваяте буенча, кунакханә подвалында кыска ялганыш аркасында янгын чыккан. Кунакханә администрациясе вәкилләре персоналны һәм килүчеләрне эвакуацияләү буенча чаралар күрделәр. Тавыш сиренасы яңгырады. Шартлы янгынны үз көчләре белән сүндерергә тырышулар уңышка китермәде, шуңа күрә янгын сагы чакыртырга туры килде.
 - Өйрәтүләр вакытында без шәхси составны укыту вакытында алган теоретик белемнәрне практикада өйрәнәбез. Өйрәнүләр үткәрү мөмкинлеге биргән "Марриотт" кунакханәсе җитәкчелеге ярдәмендә без зыян күрүчеләрне коткаруның төрле вариантларын эшли алдык. Нәтиҗәдә, шәхси состав куелган бурычларны «бишле»гә үтәде. Шулай ук кунакханә персоналы да үз гамәлләрен бик яхшы күрсәтте,-дип билгеләп үтте өйрәнүләр тәмамланганнан соң 7 янгын сүндерү һәм коткару отрядының янгын сүндерү хезмәте башлыгы эчке хезмәт подполковнигы Марат Ибраһимов.