сентябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Конкурста Татарстан Республикасы муниципаль районнарыннан гражданнар оборонасы өлкәсендә иң тәҗрибәле белгечләр катнашкан. 2017 елда 22 сентябрьдә теоретик белем сораулары буенча һәм радиацион һәм химик саклану буенча түбәндәге нормативларны башкару буенча тест үткәрелде: противогаз кию, тәнне һәм сулыш органнарын шәхси саклау чараларын куллану, химик разведка җайланмасын эшкә әзерләү, медик ярдәм күрсәтү.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 54 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 16 тапкыр, ялган чакырулар буенча 15 тапкыр, кыска ялганыштан – 3 тапкыр,  ризыкның көю аркасында – 1 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 5 тапкыр.  Республикада 10 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 3 янгын, каралтыда – 6 янгын, бакча йортында – 1 янгын.