февраль, 2017 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгыннан 2017 елның 22 нче февралендә 11.00 дән 16.00 гә кадәр начар һава күренешләре аркасында М-5 “Урал” юлында 1 300 нче км 1 323 нче км кадәр (Башкортстан Республикасы) йөкле транспорт чаралары өчен хәрәкәтне чикләү башлатыла.

2017 елның 21 нче февралендә 19 сәгать 48 минутта Татарстан Республикасының Чистай шәһәрендә бер өй яну турында хәбәр килгән. Янгын нәтиҗәсе буларак, 1985 елгы хуҗа хатын һәм 2013 һәм 2013 елгы балалар һәлак булган. Чамалана торган сәбәп буенча янгын кыска ялганыш аркасында килеп чыккан.

55 нче “Киләчәк” балалар бакчасында бердәм янгынга каршы иминлек көнен үткәргәннәр. Ватан саклаучы көне алдыннан балалар һәм аларның тәрбиячеләре Яшел Үзән янгын сүндерүчеләре өчен янгынга каршы темасына музыкаль чыгышлар, спорт ярышлары һәм интеллектуаль конкурс белән чын бәйрәм хәзерләгән. Барлык конкурслар һәм биремнәрне федераль янгынга каршы хезмәтнең 8 нче отряды хезмәткәрләреннән торган компетентлы җюрисе билгеләгән.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 35 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 1 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 10 тапкыр, кыска ялганыштан –  3 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 3 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 10 тапкыр.  Республикада 9 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 4 янгын, каралтыда – 2 янгын, транспорт чарада – 1 янгын, бакча йортында – 1 янгын. 4 кеше һәлак булган.