гыйнвар, 2017 ел
дүшәмбе

Бүген Татарстан Республикасы буенча РФ ГТХМ ГИМС Үзәге Казан бүлекләренең хезмәткәрләре гадәттәге Чумылдыру урыннарында боз калынлыгын тикшереп бетергән. Аларның берсендә – Казансу елгасында Кул белән эшләнмәгән Гаисә Сүрәте Чиркәүе янында ММЧ вәкилләре алдында тишекләр бораулаганнар. Шул урында боз калынлыгы 43 см тәшкил иткән. ГТХМ вәкилләре тәкъдим итә: сәламәтлеге какшаган, күптән түгел операция кичергән, кинәт кан басымы сикерүгә бирелүчән кешеләргә, балалы хатын-кызларга һәм батырлык өчен эчкән кешеләргә суга керүдән баш тартырга.

Моның турында бүген журналистлар өчен Чумылдыру православие бәйрәменә хәзерләнү һәм аның иминлеген тәэмин итүгә багышланган брифингта Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсенең су объектларында иминлек бүлеге башлыгы Юрий Венедиктов хәбәр иткән. ММЧ вәкилләренең сорауларына шулай да Казан епархиясе канцеляриясенең мөдире Александр Павлов җавап биргән.

Татарстан Республикасы федераль янгынга каршы хезмәтнең бүлекләре арасында гамәли янгын сүндерү спорт буенча XXVIII кышкы республика ярышларның тантаналы ачылуы 2017 елның 12 нче гыйнварында үткән. Ярыш 2 нче отрядның уку-күнегү манежында булган һәм 2 көн дәвам иткән. Быел турнирда бөтен Татарстанның спортчылары катнашкан. Хәкимнәр, балларны санап, беренчелек кубогын Түбән Кама КФК-1 төркеменә биргәннәр. Икенче урынга КФК-2 (Әлмәт) спортчылары ирешкән. Ә өченче урынны Казанның КФК-7 төркеме алган.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 41 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 1 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 15 тапкыр, кыска ялганыштан – 1 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 4 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 12 тапкыр. Республикада 6 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 1 янгын, каралтыда – 5 тапкыр.