март, 2015 ел
сишәмбе

94 кеше һәм 26 берәмлек техникадан (шул исәптән ГТХМ нан 25 кеше һәм 5 берәмлек техника) торган РСЧС территориаль система астының шәһәр звеносы көчләре һәм чаралары группасы калган төзелешләрне сүтү һәм эзләү эшләре буенча ике сменалап мәсәләләр комплексын башкара. Эшләр башыннан 2 310 үбушаткыч алып чыгарылган, бу 44 192 кубик метр өемнәр тәшкил итә.

Моны бүген журналистлар өчен брифинг вакытында Татарстан Республикасы гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне мониторинглау идарәсе башлыгы Сергей Захаров әйтте. Шулай булуга карамастан, республикада ташкынга каршы чаралар үткәрелгән һәм алар турында Татарстан Республикасы ГТХМ министры урынбасары ММЧ вәкилләренә сөйләде.

Республиканың сулыкларында боз калынлыгы буенча 2015 елның 24 мартына хакыйкый мәгълүматлар

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 68 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 6 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 32 тапкыр, кыска ялганыштан – 2 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 1 янгын, башка хезмәткәрләр белән эшләү – 10 тапкыр, башка чакырулар буенча – 1 тапкыр.  Республикада 7 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда 2 янгын.