Балалар бакчасында янгын темасына өйрәнүләр

2021 елның 9 апреле, җомга

Татарстан Республикасы Түбән Кама муниципаль районының "80 нче балалар бакчасы" муниципаль автоном мәктәпкәчә белем бирү учреждениесендә Татарстан Республикасы Дәүләт янгынга каршы хезмәт инспекторы Татарстан Республикасы БИЯҖ ТРБ Түбән Кама бүлеге белгече белән берлектә янгын чыккан очракта гамәлләрне эшләү буенча уку эвакуациясе үткәрде.
Балалар бакчасы хезмәткәрләренең, 310 бала һәм 28 хезмәткәрнең дөрес гамәлләре һәм төгәл инструкцияләре нәтиҗәсендә «янган» бинадан имин рәвештә эвакуацияләнде.
Янгын сүндерү өйрәнүләре һәм уен хәлләрне булдырмау буенча модельләштерү
"Эвакуация паникасыз узды, персонал барлык эшләрне дә дөрес итеп эшләде», - дип билгеләп үтте Түбән Кама муниципаль районы буенча КЭ һәм ПЭБ өлкән инспекторы Илалова Эльмира Рамил кызы.

Түбән Кама ш. Янгынга каршы пропаганда һәм иҗтимагый элемтәләр үзәге методисты Әхмәтова Г. З.