Әти-әниләр, исегездә тотыгыз: язгы бозда гына түгел, сулыклар ярында да теләсә нинди уеннар - куркыныч!

2021 елның 8 апреле, пәнҗешәмбе

7 апрель кичендә Алабуга районында Иске Юраш авылында 2013 елда туган малай югалуы турында хәбәр килде. Ярдәмгә килергә сәләтле өлкәннәр юк иде. Урында ТР Эзләү-коткару хезмәтенең 5 нче Зональ эзләү-коткару отрядының коткаручылары, Алабуга янгын-коткару гарнизонының оператив төркеме, 50 "Liza Alert" волонтеры эшләде.

8 апрельдә 6:50 сәгатьтә коткаручылар "Liza Alert" волонтерлары белән берлектә 2013 елда туган малайның мәетен Алабуга районының Иске Юраш авылы янында Юраш елгасы яры буенда суга төшү урыныннан бер километр ярымга түбәнрәк очракта таптылар. Мәрхүмнең гәүдәсе хокук саклау органнары хезмәткәрләренә тапшырылган. Эзләү эшләренә 61 кеше һәм 11 берәмлек техника җәлеп ителде, шул исәптән ГТХМ нан - 10 кеше һәм 3 берәмлек техника, шул исәптән 1 йөзү чарасы.

Исегезгә төшерәбез, коткаручылар һәм КСДИ инспекторлары республика халкына Балаларны су янында калдырмаска, язгы бозда гына түгел, хәтта сулыклар ярында да теләсә нинди уеннарга юл куймаска дигән үтенеч белән берничә тапкыр мөрәҗәгать иттеләр. Суга теләсә нинди төшү - үлем куркынычы!