Саба районында дәүләт янгын күзәтчелеге инспекторлары халыкны онлайн режимда инструкцияли

2021 елның 4 марты, пәнҗешәмбе

Саба муниципаль районы башлыгы Рәис Миңнеханов, Саба муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Марат Ишниязов, бүлек башлыклары, оешма, учреждение җитәкчеләре, кызыксынган ведомстволар катнашында авыл җирлекләрендә гражданнар җыеннары оештырылды һәм үткәрелә. Быел, эпидемиологик хәл аркасында, бу яңалык буларак, гражданнарга электрон элемтә буенча җыенда катнашу мөмкинлеге булдырылды. Шул ук вакытта вазыйфаи затларның бер өлеше дистанцион рәвештә катнаша.

Халык белән очрашуларда каралган төп мәсьәләләрнең берсе-янгыннар белән хәвефле хәл. Бу темага доклад белән Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе Саба һәм Теләче муниципаль районнары буенча надзор эшләр һәм профилактик эшләр районара бүлеге башлыгы Айнур Галимуллин чыгыш ясады. Үз чыгышында ул узган елның шул ук чоры белән чагыштырганда янгыннарга анализ ясады, янгыннарның килеп чыгу сәбәпләрен һәм объектларын, кешеләрнең һәлак булу сәбәпләрен һәм шартларын күрсәтте. Гражданнарга Россия Федерациясендә Янгынга каршы режим кагыйдәләренә, шул исәптән учаклар үрчетүне тыю, ачык ут куллану, корыган үләнне һәм чүп-чарны яндыру турында үзгәрешләр җиткерелде.

Автоном янгын хәбәрчеләре куллануга аерым игътибар бирелде. Саба һәм Теләче МР буенча баш дәүләт инспекторы янгын күзәтчелеге буенча йортларда шулай ук янгын сүндергеч кебек беренчел янгын сүндерү чарасы булырга һәм үз йортын автом янгын хәбәрчеләре белән җиһазландырырга тәкъдим итте.

Муниципаль районда 19 авыл җирлеге һәм бер шәһәр җирлеге – Байлар Сабасы урнашкан. Якын арада гражданнар җыеннары районның барлык авыл җирлекләрендә дә үткәреләчәк, алар барышында шулай ук янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләре буенча халык инструктажы узачак.