Шартлы гадәттән тыш хәл нәтиҗәләре уңышлы бетерелде

2020 елның 23 сентябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасында нефть продуктларын агуына бәйле гадәттән тыш хәлләрне бетерү буенча Бөтенроссия өйрәнүләре кысаларында гамәли чаралар үткәрелде.

Татарстан Республикасында нефть продуктларын агызуга бәйле гадәттән тыш хәлләрне бетерү буенча команда-штаб өйрәнүләре кысаларында чаралар дәвам итә. Бүген «ТГК-16» АҖ филиалы Казан ТЭЦ-3 территориясендә шартлы гадәттән тыш хәл вакытында гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм бетерү буенча республика системасының гамәли гамәлләре эшләнде.

Өйрәнүләр риваяте буенча, 23 сентябрьдә «ТГК-16» АҖ филиалы базасында Казан ТЭЦ-3тә, «ТГК-16» АҖ филиалы ягулык цехының мазут хуҗалыгында 4 000 тонна мазут агып чыга торган резервуарларны бушату нәтиҗәсендә, Казан ТЭЦ-3тә нефть продуктларын саклау резервуарларының берсен бушату нәтиҗәсендә. Янгын чыгу ихтималы зур булган.

Шартлы гадәттән тыш хәл нәтиҗәсендә һәлак булучылар һәм зыян күрүчеләр юк. Гадәттән тыш хәлләр Масштабы объекттан читкә чыкмый. ТЭЦ-3 янында урнашкан торак пунктларга янаулар юк. Эвакуация чаралары кирәк түгел.

Шартлы гадәттән тыш хәл нәтиҗәләрен бетерүгә барлыгы 66 кеше һәм 14 берәмлек техника җәлеп ителде, шул исәптән Россия ГТХМ нан - 32 кеше һәм 7 берәмлек техника.