Казанда ТРБ БИЯҖ катнашында "Яшь янгынчы" ишегалды бәйрәме узды

2024 елның 26 августы, дүшәмбе

Уку елы башланыр алдыннан Казан шәһәре Совет районының «Яңа Царицыно» торак массивында Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгы янгын сүндерүчеләре «Яшь янгынчы» Ишегалды бәйрәме оештырды. Якын-тирәдәге йортларның 80нән артык кешесе (аларның күпчелеген балалар Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгында эшләү турында профессионаллардан ишеткән, янгын сүндерү-коткару техникасы эчендә булган, аларда янгын сүндерү мотоциклы аеруча соклану уяткан, аның белән фотосессия өчен чират тезелгән!
    Шулай ук тулы хәрби экипировкада янгын сүндерүчеләр янгын сүндергеч ярдәмендә янгынны ничек сүндерергә мөмкин булуын күрсәттеләр. Балалар үзләре дә янгын сүндерүчеләр ролендә була алдылар, профессиональ коткаручыларның чын коралларыннан «янгынны» сүндерделәр!
    Һәм, әлбәттә, беркем дә бүләксез калмады. Бәйрәмнең һәр активисты Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсеннән татлы бүләкләр, БИЯҖнең Татарстан бүлегеннән янгын куркынычсызлыгы буенча белешмәләр һәм уңай хис-кичерешләр диңгезе алды!