2024 елның 23 августы, җомга

Россия янгын күзәтчелеге оешуга 375 ел тулу уңаеннан ТР буенча янгын сүндерү хезмәте ИБ идарәсенең Әлмәт филиалы үзенең 70 еллык юбилеен билгеләп үтте. Янгын саклауның беренче хәрби бүлекчәләре анда 1954 елда кизү торырга кереште. Бу вакыйга отрядның данлы тарихында беренчеләрдән булды, аның хезмәткәрләре республиканың көньяк-көнчыгышында янгын куркынычсызлыгы сагында торалар.
    Чара Хезмәт вазыйфаларын башкарганда һәлак булган хезмәткәрләр стеласына чәчәкләр салудан башланды, аннары кунаклар «нефть өлкәсенең янгын күзәтчелеге тарихы» күргәзмәсен ачуда катнаштылар. Бу күргәзмә истәлекле мизгелләрне, эшләрне, атрибутларны, кыскасы, һәрберебезгә кадерле булган бар нәрсәне саклау өчен оештырылды! Булган бар нәрсәне саклап калырга һәм тарихка яңа тормыш бирергә!
    Әлмәт муниципаль районы башлыгы Нагуманов Тимур Дмитриевич отрядның 70 еллыгына багышланган тантаналы концертны кереш сүз белән Әлмәт Мәдәният сараенда ачып җибәрде. Котлау сүзләреннән һәм көчле алкышлардан соң бүләкләү тантанасы башланды. Рафаил Мотыйгуллин оператив-хезмәт эшчәнлегендә ирешкән уңышлары, һөнәри бурычларын төгәл үтәгәне өчен гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Мактау грамоталарын һәм бүләкләрен тапшырды.
    Юбилярларны котларга килгән Радик Камалетдинов шулай ук бәйрәмгә катнашы булганнарны котлады һәм янгын куркынычсызлыгы өлкәсендә актив социаль юнәлешле эшчәнлекләре, Татарстан Республикасы БИЯҖ төбәк бүлеге белән тыгыз һәм нәтиҗәле хезмәттәшлекләре өчен ВДПО күкрәк билгеләрен һәм БИЯҖ Үзәк Советының Мактау грамоталарын тапшырды.
    Тантаналы өлеш концертның иң яшь катнашучылары чыгышы, җырлар, биюләр һәм аккордеонда уйнау белән тәмамланды.