«Коткару йолдызы» конкурсының I этабында җиңүчеләр билгеләнде

2024 елның 7 апреле, якшәмбе

Татарстан Республикасында «Коткару йолдызы» балалар һәм яшүсмерләр иҗаты VIII Бөтенроссия героик-патриотик фестиваленең I этабын үткәрүгә йомгак ясалды. Рәсем, музыка, хореография һәм сәхнә иҗаты өлкәсендә иң яхшы эшләрен мәгариф мәктәпләре укучылары, балалар бакчаларында тәрбияләнүчеләр Казан, Әлмәт, Чистай, Яр Чаллы, Әлки, Актаныш, Нурлат һәм Кукмара муниципаль районнары һәм башка коллективлар күрсәтте. Барлыгы 139 конкурсант.

Фестиваль тематикасы нигезендә конкурсантлар үзләренең иҗади эшләре аша чын күңелдән горурлык һәм янгын сүндерүчеләрнең һәм коткаручыларның батырлыгына соклану белдергән.

Номинацияләрдә фестивальнең республика этабында җиңүчеләр түбәндәгеләр булды:

Рәсем иҗат конкурсы:

Колпаков Станислав Андреевич (Татарстан Республикасы, Менделеевск шәһәре);

Музыкаль иҗат конкурсы:

Молькова Мария Сергеевна (Татарстан Республикасы, Казан шәһәре);

Әдәби иҗат конкурсы:

Исламова Диләрә Илдаровна(Татарстан Республикасы, Әлмәт шәһәре);

Сәхнә иҗаты конкурсы:

Салахиев Ралиф Ринатович (Татарстан Республикасы, Түбән Кама шәһәре).

Иҗади конкурсларда беренче урыннарны алган республика этабында җиңүчеләрнең гаризалары фестивальнең Оештыру комитетына түбәндәге адрес буенча җибәрелде: zvezdamchs-2024@mail.ru һәм vorona45@yandex.ru.