Татарстан Республикасы Бөтенроссия ирекле янгын җәмгыятенең (ВДПО) Әлмәт бүлеге хезмәткәрләре балаларга каникуллар вакытында куркынычсызлык турында сөйләделәр.

2024 елның 22 марты, җомга

Зәйнең 6 нчы урта мәктәбендә Татарстан Республикасы Бөтенроссия ирекле янгын җәмгыятенең (ВДПО) Әлмәт бүлеге башлыгы Л.А. Асташина, Зәй муниципаль районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эш бүлеге белән берлектә инспектор Л.А. Писарева 2 нче сыйныф укучылары белән бик кызыклы әңгәмә үткәрде.

Бөтен очрашу язгы каникуллар вакытында балалар белән янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен кабатлауга һәм беркетүгә, мәктәптә һәм көнкүрештә янгын вакытында гамәлләр алгоритмын өйрәнүгә юнәлтелгән иде.

Хезмәткәрләр автоном янгын сүндерүчеләр (АДПИ) белән ничек файдаланырга кирәклеген сөйләделәр һәм күрсәттеләр, шулай ук АДПИ ничек һәм кайда урнаштырылганын видеоролик та күрсәттеләр. Мондый кечкенә приборның милекне генә түгел, ә иң мөһиме - кешеләрнең күп гомерләрен коткара алуы турында сөйләштеләр.

Укучылар әңгәмәдән күп кенә файдалы мәгълүмат алдылар. Бу очрашу балалар өчен хәтердә калган, файдалы гынә түгел, ә бик күп уңай тәэсирләрдә калдырды. Чара азагында укучыларга янгын куркынычсызлыгы буенча белешмәлекләр бирелде.