Татарстан Республикасы Арча районы Кәче авылында уку күнегүләре

2024 елның 21 марты, пәнҗешәмбе

Язгы ташуларга әзерләнү максатларында Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының Кәче авыл җирлеге территориясендә янгын сүндерүнең мобиль постын кулланып күнегүләр уздырдылар, ул 2021 елда “Татарстан Республикасында янгын куркынычсызлыгын арттыру” номинациясе буенча конкурс нигезендә сайлап алу нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасы бюджетыннан грантка алынган.

Әлеге чарада Кәче авыл җирлеге ирекле янгын сакчылары берләшмәсе, Бөтенроссия ирекле янгын җәмгыятенең (ВДПО) Казан бүлегенең Арча участогы, 107 нче Арча янгын сүндерү-коткару гарнизонының янгын сүндерү-коткару бүлеге катнашты. Мобиль пост сугышка сәләтле хәлдә, табель нигезендә тупланган. Өйрәнүләр кысаларында Казансу елгасыннан су алу белән сугышчан җәелдерделәр.

Уку-күнегүләр дәресләре сораулары тулы күләмдә эшләнде, ә җаваплы кешеләр кешеләрне коткару буенча практик күнекмәләр эшләде.