Янгын-коткару спорты буенча бөтенроссия ярышлары алга таба спорт һәм һөнәри камилләштерүләргә импульс

2024 елның 24 гыйнвары, чәршәмбе

Бүген Казанда Татарстан Республикасы Премьер-министры Кубогына Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының янгын-коткару спорты буенча XIX Бөтенроссия ярышларын ачу тантанасы узды. Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин, Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Идел буе федераль округы буенча территориаль органнары җитәкчеләре Советы Рәисе Валерий Синьков һәм Татарстан Республикасы Раис ярдәмчесе Рафис Хәбибуллин спорт бәйрәменең мактаулы кунаклары булдылар.

Исегезгә төшерәбез, Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының янгын-коткару спорты буенча XIX Бөтенроссия ярышларының беренче узышлары кичә, 23 гыйнварда узды. Ярышларның беренче көнендә 100 метрлы полосаны киртәләр белән узуда ярышкан егетләр, кызлар һәм хатын-кызлар стартка чыкты. Аннары ир-атлар һәм юниорлар уку манарасына һөҗүм итәләр.

Катнашучыларның географиясе традицион рәвештә киң. Өч көн дәвамында Россия Федерациясе субъектларыннан 11 өлкәннәр һәм 13 яшүсмерләр командасы бу ярышларда җиңү өчен көрәшә.

Тантаналы ачылыш тантанасыннан соң ук хатын-кызлар һәм кызлар арасында штурм баскычы буенча күтәрелү буенча ярышлар узды.

Бүген шулай ук яшь спортчылар өчен ярышлар тәмамланды. Нәтиҗәдә, ике көн нәтиҗәләре буенча 1 урынны Башкортстан Республикасыннан юниорлар командасы алды, көмеш призерларны Пермь краеннан егетләр һәм кызлар яулады һәм бронза медальне ярыш хуҗалары – Татарстан командасы алды.

Пәнҗешәмбе, 25 гыйнварда турнирның җиңүчеләре һәм призерлары шәхси һәм команда зачетында бүләкләнәчәк.