Татарстан Республикасы җыелма командасы ТР Премьер-министры Кубогын уйнатуның барлык команда зачетларында да җиңү яулады

2022 елның 22 гыйнвары, шимбә

Бүген Казанда Татарстан Республикасы Премьер-министры Кубогына янгын-коткару спорты буенча XVII Бөтенроссия ярышлары тәмамланды. Турнирның төп трофеен – Татарстан Республикасы Премьер-министры Кубогын яулап, барлык команда зачетларында да җиңүчеләр булды.
Казанда янгын сүндерү-коткару спорты буенча чираттагы Бөтенроссия ярышларын үткәрүне ике ел көтәргә туры килде. Узган ел коронавирус инфекциясе пандемиясе сәбәпле, турнир гамәлдән чыгарылды.
Ярышларда катнашучыларга бу хакта тантаналы Ябылыш тантанасында Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе җитәкчесенең беренче урынбасары эчке хезмәт полковнигы Ирек Кадамов искә төшерде. «Без сезгә зур спорт бәйрәме өчен рәхмәт белдерәбез. Сезне Татарстан Республикасында яңа ярышларда көтәбез".
Быел мактаулы трофей өчен көрәшкә Россия Федерациясенең 15 субъекты командасы чыкты. Идел буе федераль округы төбәкләре җыелма командалары Төмән өлкәсеннән килгән команда «тар-мар итте». Ярышларда 400 гә якын кеше катнашты.
Ә Бөтенроссия ярышларында җиңүчеләрне һәм призерларны бүләкләгәннән соң командалар тагын бер кат бер-берсен котладылар һәм истәлекле фотосессияләр уздыру өчен Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең манежы буенча таралыштылар.