Әлмәттә һәм Әлмәт районында территориаль иҗтимагый үзидарәләрнең һәм авыл җирлекләренең хисап җыелышлары башланды

2022 елның 14 гыйнвары, җомга

Янгыннар һәм аларда кешеләр үлеменә бәйле хәлләр элеккечә киеренке кала бирә, шуңа күрә ел башыннан гражданнар оборонасы эшләре, гадәттән тыш хәлләр һәм бәла-каза нәтиҗәләрен бетерү министрлыгы хезмәткәрләре халык белән торак фондта профилактика эшен көчәйтә.
Хисап җыелышларында төрле юнәлешләр хезмәткәрләре һәм хезмәткәрләре, шул исәптән күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эш бүлеге, районның янгын сүндерү һәм коткару бүлекләре хезмәткәрләре, килешү бүлекчәләре һәм Татарстан Республикасы Янгын саклау хезмәткәрләре катнаша.
Халык белән очрашуларда һәм гражданнар җыеннарында чыгыш ясап, ГТХМ хезмәткәрләре гражданнарга район территориясендә булган янгыннар турында сөйли. Фатирларда һәм йортларда автоном төтен янгын хәбәрчеләре кую зарурлыгына аерым игътибар бирелә.
Кышкы чорда халыкка электр җылыту һәм җылыту приборларын кулланган вакытта янгын куркынычсызлыгы таләпләрен җиткерү буенча профилактик эш көчәйтелгән.
Һәр гражданинның үз-үзен һәм якыннарын янгын бәласеннән саклау өчен чаралар күрелер дип ышанабыз.