Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе хезмәткәрләре «Наше время – Безнең заман» эшләүче яшьләр фестивалендә катнаштылар

2021 елның 26 октябре, сишәмбе

2021 елның 22-23 октябрендә Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм университетының концертлар залында «Наше время - Безнең заман» IX эшче яшьләр иҗаты ачык республика телевизион фестиваленең Казан зона этабы узды. Быел фестиваль Мәгариф, фән һәм мәдәният мәсьәләләре буенча Берләшкән Милләтләр Оешмасы химаясе астында уза.
Зона этабында Татарстанның төрле предприятиеләреннән 120дән артык конкурсант катнашты.
Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе фестивальдә өч катнашучыны тәкъдим итте, алар үзләренең лаеклы чыгышлары өчен дипломнар белән бүләкләнде:
- «Музыка» номинациясендә катнашучы дипломы белән 7 нче янгын сүндерү һәм коткару отрядының 60 нчы янгын сүндерү һәм коткару бүлегенең өлкән сержанты Газизов Радик Руфатович бүләкләнде.
- «Музыка» номинациясендә Әлмәт филиалының 15 янгын сүндерү һәм коткару бүлеге янгынчысы Пискунов Дмитрий Андреевич катнашучы дипломы белән бүләкләнде.
Ә янгыннарны профилактикалау төркеме инспекторы Лазарева Елена Владимировна «Дан минуты» номинациясендә призлы өченче урынны алды. Безнең бронза медаль иясе Казанда 2021 елның 12-15 ноябрендә узачак фестивальнең суперфиналына узды.