Бөгелмә районында Яшь янгын сүндерүчеләр дружиналары арасында янгын-гамәли спорт буенча ярышлар

2021 елның 11 октябре, дүшәмбе

Физик культура һәм янгын сүндерү-гамәли спорт үсешенә ярдәм итү кысаларында Бөгелмә муниципаль районының Соколка төп гомуми белем бирү мәктәбе территориясендә Бөгелмә районының яшь янгын сүндерүчеләр дружиналары арасында ел саен үткәрелә торган ярышлар булып узды.
Көрәштә яшь янгын сүндерүчеләр дружиналарының 19 командасы көч сынашты, алар арасында бер кызлар командасы да бар иде.
Ике сәгать дәвамында командалар иң яхшылар дип аталу хокукы өчен ярыштылар. Яшь спортчылар койма һәм лаз аша уздылар, кәүсәне янгын җиңенә куштылар. Чып-чын янгын кәүсәсен кулларына алып, катнашучылар мишеньне су агымы белән бәреп ташлый. Һәм, әлбәттә, ярышларның иң кызыклы этабы-шартлы янгынны сүндерү. Омтылышларның нәтиҗәләре секундларда чагылды, алар өчен яшь «янгын сүндерүчеләр» дистанцияне бер этаптан икенчесенә кадәр йөгереп уздылар.
Шулай ук теоретик этап үткәрелде, анда 15 сорау булды, аларга балалар җавап бирергә тиеш иде.
Ярышлар тәмамланганнан соң балалар дулкынланып нәтиҗәләрне көттеләр. Җиңүчеләр эстафетаның иң яхшы вакыты һәм янгын куркынычсызлыгы буенча сорауларга дөрес җаваплар саны буенча билгеләнде.
Ярышларда катнашучыларның барысы да совет рәисе С.К. Романов кулыннан Мактау грамоталары һәм медальләр алдылар, ә җиңүче командага күчмә кубок тапшырылды.
Ярышларда катнашучыларны бик яхшы нәтиҗәләр белән котлыйбыз! Киләчәктә дә уңышлар телибез!