гыйнвар, 2018 ел
сишәмбе

Дагстан республикасы ГТХМ җитәкчеләре делегациясе бүген Яшел Үзәнгә барды. Эш визитының беренче ноктасы — районның бердә кизү диспетчерлык хезмәте. Кунаклар Яшел Үзән районының территориясендә "Имин шәһәр" аппарат-программа комплексы проекты белән танышып алды. Өстәмә тәэсирләр буларак, алар шулай ук православие кәшәнәсендә һәм мөселман дога кылу йортында, янгын сүндерү хезмәте музеенда һәм ахырга таба Яңа Турада Татарстан Республикасы янгын сүндерү хезмәтенең аерым постында булдылар.

Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсендә икенче көн Дагстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсе башлыгы — Дагстан ГТХМ министры генерал-майор Нариман Казимагомедов җитәкчелегендә Дагстан Республикасы делегациясе кунакта тора. Тәҗрибә алышу буенча ике көнлек марафон "IT-парк" буенча экскурсия һәм "112" ашыгыч хезмәтләрне чакыру хезмәтенә барудан башланды.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 30 тапкыр ярдәмгә чыккан. Шул исәптән чүп-чарны сүндерергә 4 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 7 тапкыр, кыска ялганыштан – 0 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 8 тапкыр. Республикада  8 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 5 янгын, каралтыда  – 3 янгын.