гыйнвар, 2018 ел
җомга

Бүген Яңа Савин район судының бинасында ТР буенча ОФПС-7 нең 48 нче Казан махсуслаштырылган янгын сүндерү һәм коткару бүлегенең көчләрен һәм чараларын тартуы белән янгын-тактика укулары үтте. ГТХМ хезмәткәрләре янгын сүндерүне һәм зыян күрүчеләрне төтенле бүлмәдән коткаруны эшкәрткән. Янгын сүндерүчеләр куелган бурычларны "яхшы" билгесенә булдырган. Укуның планы буенча электр чыбыгының кыска ялганышы килеп чыккан.

Яшел Үзән районында Чумылдыру православие бәйрәме хөрмәтенә тантаналар барлыгы 13 дини объектта үтә, аларның 6 да коелар җиһазландырылган. Халыкның иминлеген тәэмин итәр өчен 4 ГИМС инспекторының, 1 ОСВОД хезмәткәренең, ТР буенча 8 нче ФПС отрядының 32 хезмәткәренең, 2 берәмлек техникада һәм СВП-10 ХИВУС та 9 Казан коткаручысының, ТР янгын сүндерү хезмәтенең 3 эшчесенең кизү торуы оештырылган.

Әлмәттә Татарстан Республикасының гамәли янгын спорт буенча кышкы чемпионат тәмамланды. Күп көнле ярышларның нәтиҗәләре буенча Татарстанның иң көчле алты төркеме катнашуында гомуми нәтиҗәдә Әлмәт шәһәренең Татарстан Республикасы буенча федераль янгынга каршы хезмәтнең 2 отрядының вәкилләре җиңүне бәрәм итте.

Students of schools of the 37th micro-district of the city of Nizhnekamsk visit interest groups in the "Orbit" courtyard club. On January 18, a meeting was held with the employee of the Department of Supervision and Preventive Work, Rafael Giniatullov. Fire safety issues for children and teenagers are very important, so parents and teachers should pay due attention to this issue.

2018.01.19 сәгать 11.22 дә Алабуга шәһәрендә электр белән тәэмин итүнең өзелүе турында хәбәр килгән. Башлангыч мәгълүматлар буенча 70,2 мең кешелек шәһәр бөтенләй сүндерүгә эләккән. Сүнүнең сәбәбе — Тойма 2 — Алабуга 1 подстанцияләр арасында һава линиясе ватылу һәм, нәтиҗә буларак, саклану автоматикасы эшләп китү. Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсенең оператив штабы корылган һәм эшли бара.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 37 тапкыр ярдәмгә чыккан. Шул исәптән чүп-чарны сүндерергә 7 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 5 тапкыр, кыска ялганыштан – 3 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 13 тапкыр. Республикада  4 янгын очрагы теркәлгән. Күпфатирлы йортта – 1 янгын, бакча йортында – 1 янгын, каралтыда – 1 янгын, вагонда – 1 янгын. 1 кеше коткарылда.

2017 елда 18 гыйнварда сәгать 10.00 дән 19 гыйнварда сәгать 18.00 гә кадәр ТР буенча Русия ГТХМ Баш идарәсенең идарә итү органнары һәм территориаль бүлекләрнең һәм идарәчелеккә буйсынган учреждениеләрнең даими әзерлек көчләре "ЮГАРЫ ӘЗРЕЛЕК" режимында эшли. Татарстан Республикасында Чумылдыру коенуларының 104урыны билгеләнгән. Бәйрәм чараларының иминлеген тәэмин итәр өчен коену урыннарында 579 кеше һәм 197 берәмлек техника кизү тора. Урыннарда 104 җылыну пункты җәелдерелгән.