июль, 2016 ел

2016 елның 10 нчы июлендә 12 сәгать 24 минутта янгын турында хәбәр килгән.

Республика су объектларында кешеләр бигрәк тә балалар үлү күрсәткечләре район җитәкчелеген һәм ГТХМ хезмәткәрләре шактый борчый. Яшел Үзәнлеләр ял итү урыннары буенча бердәм рейдларда ГИМС инспекторлары, Яшел Үзән муниципаль районы Башкарма комитетының җәмәгать иминлеген тәэмин итү буенча баш белгечләре, Яшел Үзән муниципаль районы буенча гражданнар оборонасы эшләре һәм гадәттән тыш хәлләр идарәсенең белгечләре, федераль янгынга каршы хезмәтнең 8 нче отрыд хезмәткәрләре һәм ОСВОД эшчеләре катнашкан. Төп максат – кисәтергә һәм аңлатырга гына түгел, ә бу мәртәбә су объектларда кешеләрнең гомерен саклау кагыйдәләрен үтәмәүчеләргә җәза бирергә дә.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 57 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 5 тапкыр, ялган чакырулар буенча –16 тапкыр, кыска ялганыштан – 2 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 5 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 11 тапкыр. Республикада 10 янгын очрагы теркәлгән.  Торак секторда – 2 янгын, каралтыда – 5 янгын, транспорт чарада – 2 янгын.  3 кеше зарар күрде,  6 кеше коткарылды.