Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең көч һәм чаралары "Сабанту" вакытында янгын куркынычсызлыгын тәэмин итәчәк

2021 елның 11 июне, җомга

Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе «Сабантуй» милли бәйрәмен уздыру чорында янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү буенча профилактик чаралар комплексы эшләде һәм тормышка ашырыла. Ачык мәйданчыклар булган бәйрәм чараларын үткәрү өчен 482 урын исәпкә алынган.
Бәйрәм чаралары алдыннан Дәүләт янгын күзәтчелеге хезмәткәрләре барлык җәлеп ителгән объектларның янгынга каршы торышын тикшерделәр һәм 1446 профилактик чара үткәрделәр. «Сабантуй» вакытында ачык утта 2792 ризык әзерләү урыны (шашлычнялар) планлаштырылган, алар беренчел янгын сүндерү чаралары белән тәэмин ителгән. Җәлеп ителгән объектларның хезмәт күрсәтүче персоналы белән янгын куркынычсызлыгы чаралары турында өстәмә инструктажлар һәм янгын чыккан очракта гамәли дәресләр үткәрелде.
2021 елның 12 июнендә бәйрәм чаралары 43 муниципаль районда 237 ачык мәйданчыкта узачак, 400 кеше һәм 61 берәмлек техника җәлеп ителәчәк.
2021 елның 13 июнендә бәйрәм чаралары 28 муниципаль районда 216 ачык мәйданчыкта узачак, 231 кеше һәм 28 берәмлек техника җәлеп ителәчәк.
Чараларны уздыру урыннарының куркынычсызлыгын тәэмин итү өчен республиканың территориаль янгын сүндерү һәм коткару гарнизоныннан 658 кеше һәм 89 берәмлек техника җәлеп ителәчәк.