Яшел Үзән районыннан ирекле янгынчы өчен Россия ГТХМ медале

2021 елның 12 апреле, дүшәмбе

Россия Федерациясе Гражданнар оборонасы эшләре, гадәттән тыш хәлләр һәм табигый бәла-казалар нәтиҗәләрен бетерү министры боерыгы белән хезмәт вазыйфаларын үтәүгә намуслы мөнәсәбәте өчен «Большие Ключи» ирекле янгын сүндерүчесе Сергей Алексеев Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының «Коткару хакына бердәмлек өчен» медале белән бүләкләнде. Яшел Үзән муниципаль районы башлыгы Михаил Афанасьев янгын сүндерүчегә югары бүләк тапшырды. Күпьеллык хезмәтләре өчен Яшел Үзән янгын сүндерү һәм коткару гарнизоны башлыгы Зөфәр Хәлиуллин рәхмәт белдерде.
Ул шушы ун ел эчендә күпме янгыннарны сүндерүдә катнашкан, хәзер үзе дә искә алмый. Күп булды, ди. Кечкенә генә янгыннар белән ул янгын сагы бүлекчәләре килеп җиткәнче мөстәкыйль рәвештә башкарыла торган очраклар да булды. Сергей Алексеев үзе үз эшендә берни дә үзенчәлекле әйбер күрми. Өстәвенә, җирле ирекле ярдәмчегә янгыннарны үтәргә авылдашлары һәрвакыт булыша. - Минемчә, авылда ирекле янгын сүндерүчеләр бик кирәк, кирәк, - дип фикерләре белән уртаклашты Сергей Никандрович. – Янгыннарга каршы көрәш – уртак эш!