Спас районы Никольское авылында урнашкан җирле грунт юлларының берсе Бездна елгасында су үткәрү торбаларын юдырту һәм коелу контроль астында

2021 елның 8 апреле, пәнҗешәмбе

8 апрель көнне 13.00 сәгатьтә Никольский авыл җирлеге башлыгы доклады буенча, язгы ташу хәле мониторингы вакытында, Спас муниципаль районының Никольский авыл җирлеге балансында торучы Никольское авылында урнашкан гидротехник корылманың суүткәргеч торбаларын юдыруы ачыкланды.
Урынга Спас янгын сүндерү һәм коткару гарнизонының оператив төркеме чыкты.
Доклад буенча, торак пунктның су басу куркынычы һәм тормыш-көнкүрешен тәэмин итү куркынычы юк. ГТС Бездна елгасы үзәне буенча килеп чыга, елга агымы буенча түбәнрәк торак пунктлар юк, су басу куркынычы юк.
Су үткәргеч торбалардан (1200 мм диаметрлы 5 берәмлек) грунт юлы үтә, су үткәргеч торбаларны юдырту сәбәпле, грунт юлы юдырыла.