Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең Кризис хәлләрдә идарә итү үзәге Россиядә иң яхшысы булды

2020 елның 30 ноябре, дүшәмбе

Кризислы хәлләрдә идарә итү үзәге-гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм бетерү буенча бердәм дәүләт системасының (РГХС) көндәлек идарә итү органы. 2020 ел нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең КХИҮ Россия Федерациясендә лаеклы рәвештә иң яхшысы дип танылды һәм Россия ГТХМ территориаль органнары Цукслары арасында беренче урынны яулады.

КХИҮ төзелгән уникаль мәгълүмат базасы хәвеф-хәтәрләрнең барлыкка килү куркынычын һәм үсешен югары дәрәҗәдә фаразларга мөмкинлек бирә. КХИҮ эшендә гамәлгә кертелгән инновацион эшләнмәләр һәм югары технологияләр республика территориясендәге хәлне үстерү буенча эшләнелә торган уртача сроклы фаразларның дөреслеген арттырырга һәм гадәттән тыш хәлләрне кисәтүгә йогынты ясауның бөтен системасының күчүен тормышка ашырырга мөмкинлек бирә.

Бүген үзәкнең җиһазланышы һәм техник мөмкинлекләре РГХС көндәлек идарә органы бурычларын региональ дәрәҗәдә үтәргә мөмкинлек бирә.