Чистайлыларга янгын куркынычсызлыгы таләпләрен үтәү турында искәрттеләр

2020 елның 27 октябре, сишәмбе

Халык арасында янгынга каршы пропаганданың гадәти булмаган ысулын янгыннарны кисәтү һәм аларда кешеләрнең үлемен кисәтү өчен Чистай муниципаль районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр бүлеге хезмәткәрләре кулланды.

Кызганычка каршы, ел башыннан Чистай муниципаль районында 8 кеше янгыннарда һәлак булган (узган елның шул ук чорында 1 кеше һәлак булган), шуларның алтысы гына агымдагы айда ут корбаны булган. Янгын фаҗигаләренең төп сәбәбе-ут белән саксыз эш итү.

Чистай муниципаль районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр бүлеге башлыгы Ренат Җамалетдинов хәбәр иткәнчә, әлеге профилактик эшне алар көн саен район халкының янгын куркынычсызлыгы культурасын күтәрү өчен алып баралар.