«Фәнис» мәдрәсәсендә янгын куркынычсызлыгы чараларына өйрәнү

2020 елның 19 октябре, дүшәмбе

Ютазы муниципаль районы территориясендә "Фәнис" мәдрәсәсе бар. Тәрбияләнүчеләргә һәм укытучыларга янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен җиткерү максатыннан Баулы һәм Ютазы муниципаль районнары буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр буенча районара бүлеге башлыгы урынбасары Марат Бәдриев инструктаж үткәрде.

ГТХМ хезмәткәре статистик мәгълүматлардан һәм аеруча резонанслы янгын очракларыннан башлады. Янгыннарның сәбәпләрен анализлап, Марат Бәдриев электр җылыту һәм электр җылыту приборларын, мич ягып җылыту кагыйдәләрен искә төшерде.

Булган янгын сүндерүче мисалында аның ничек оештырылуы һәм ничек гамәлгә китерүе турында сөйләде. Шулай ук янгын килеп чыккан очракта һәм электр энергиясе авария хәлендә булган очракта ничек эшләргә кирәклеге турында да басым ясалды. Янгынга каршы инструктаж үткәргәндә тәрбияләнүчеләр һәм укытучылар арасыннан 70 кеше катнашты.