Янгынга каршы пропаганда үзәгендә экскурсия

2020 елның 14 октябре, чәршәмбе

Түбән Кама муниципаль районы буенча надзор эшчәнлеге һәм профилактик эш бүлеге хезмәткәрләре Түбән Кама шәһәренең янгынга каршы пропаганда һәм иҗтимагый элемтәләр үзәге белән тыгыз элемтәдә торалар.

Бүген "Түбән Кама агросәнәгать көллияте" дәүләт автоном һөнәри белем бирү учреждениесе укучылары янгын сагы тарихы дөньясына чумдылар.

Балалар өчен Экскурсия янгын сагы барлыкка килү тарихыннан башланды һәм хәзерге вакытта салмак кына агылды. Түбән Кама муниципаль районы буенча надзор эшчәнлеге һәм профилактик эшләр бүлегенең өлкән инспекторы Рөстәм Гарифуллин янгын автоматикасының заманча төрләре, янгын сүндерү чаралары, аларның ничек оештырылуы һәм аларны ничек гамәлгә китерү турында сөйләде.

Түбән Кама муниципаль районы буенча күзәтү һәм профилактика эшләре бүлегенең өлкән инспекторы Эльмира Илалова укучыларга статистика җиткерде һәм янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен искә төшерде.