Кадетлар белән янгынга каршы әңгәмә

2020 елның 14 сентябре, дүшәмбе

Укучыларга уку йортларында, җәмәгать урыннарында, өйдә һәм көнкүрештә янгын куркынычсызлыгы таләпләрен үтәү кирәклеге һәм мөһимлеге турында искәртү максаты белән бүген ГТХМ хезмәткәрләре «Павел Алексеевич Карпов исемендәге Болгар кадет интернат-мәктәбе" дәүләт бюджет гомуми белем бирү учреждениесендә булдылар.

Иң яхшы үзләштерү һәм күрсәтмәлелек өчен слайдлар күрсәтелде. Әлки һәм Спас муниципаль районнары буенча районара күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр бүлегенең өлкән инспекторы Анна Колесова укучыларны янгын сүндерү-техник кораллары белән таныштырды һәм аларны гамәли эшчәнлектә куллану үзенчәлекләре турында сөйләде.

ГПН хезмәткәрләре куркынычсызлык дәресләрен укучылар өчен уңайлы формада үтсен өчен кулдан килгәннең барысын да эшләргә тырышалар, һәм бүгенге дәрес - моңа мисал. Балалар теоретик белемнәрен дә үзләштерделәр һәм сорашып белешүдә актив катнаштылар һәм хәтта янгын сүндерүчеләрнең хәрби киемнәрен дә сынадылар.