Беренче сыйныф укучылары өчен янгын куркынычсызлыгы буенча яңа белемнәр

2020 елның 9 сентябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасында балалар куркынычсызлыгы айлыгы кысаларында уку йортларында профилактик дәресләр дәвам итә.

Әле бер атна элек кенә җәй иде, ә бүген яңа мәктәп укучылары парта артына утырдылар. Беренче сыйныф укучылары  өчен барысы да яңа  һәм кызык.

Бүгенге уку көне Сарман районы мәктәпләренең берсендә кызыклы очрашу белән башланып китте. Мөслим һәм Сарман муниципаль районнары буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр буенча районара бүлеге өлкән сорау алучысы Руслан Быренков беренче сыйныф укучыларына янгын куркынычсызлыгының элементар кагыйдәләре турында искә төшерде. Беренче сыйныф укучылары инспекторның һәр сүзен аерым игътибар һәм дулкынлану белән тыңладылар.Руслан Николаевич сөйләгәннән соң, материалны ничек үзләштерүләре турында үткәрелгән викторина барышында, ул беренче сыйныф укучыларының күбесенең янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен игътибарлы һәм белүләрен күрсәтте, бу гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрен бик шатландырды. Чыгыш ахырында Руслан Быренков янгын вакытында үз-үзеңне ничек тотарга, шулай ук ашыгыч хезмәтләрне чакыру номерларын эшләргә кирәклеген искә төшерде. Бу дәрестә 52 кеше катнашты.