Яшь дусларда кунакта

2020 елның 14 августы, җомга

Республикада балалар ял итү һәм ял итү урыннарының янгын куркынычсызлыгын тәэмин итүгә юнәлдерелгән чаралар дәвам итә. Шул максат белән Яр Чаллы шәһәре муниципаль берәмлеге буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр бүлеге хезмәткәрләре «БИЯҖ» Татарстан республика бүлекчәсенең Яр Чаллы бүлекчәсе хезмәткәрләре белән берлектә «Жемчужина» шифаханәсе территориясендә урнашкан сәламәтләндерү лагерена бардылар.
Беренче чиратта, Яр Чаллы шәһәре муниципаль берәмлегенең Комсомол районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактика эшләре бүлеге башлыгы Фаяз Ягудин объекттагы гадәттән тыш хәл очрагында персоналның үз-үзләрен ничек тотачагын тикшерде. Уку-тренировка эвакуациясе нәтиҗәләрен инспекторлар сөендерде, балалар автоматик янгын сигнализациясен, тавыш һәм сөйләм хәбәрен эшләгәндә үз биналарыннан тиз һәм көйле чыгып киттеләр һәм билгеләнгән урынга җыелдылар. Аннары профилактик эшкә БИЯҖ инструкторы Камил Ганиев та кушылды, ул өченче кат тәрәзәсеннән эвакуацияләнергә өлгермәгән кешене коткарып калырга мөмкин булуын күрсәтте. Камил Равилевич, үз чиратында, балаларга янгын куркынычсызлыгы чаралары турында искә төшерде, ут нәрсә белән куркыныч булуын һәм янгын вакытында үзеңне ничек тотарга кирәклеген аңлатты.